صفحه اصلی | اخبار جهان | کوریای شمالی : جشن سالانه در نبود رهبر تجلیل شد

کوریای شمالی : جشن سالانه در نبود رهبر تجلیل شد

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
جشن سالانه حزب کارگر در کره شمالی در نبود کیم جونگ اون برگذار شد جشن سالانه حزب کارگر در کره شمالی در نبود کیم جونگ اون برگذار شد

غیبت کیم جونگ اون رهبر کوریای شمالی از ۳۲ روز به این سو و خصوصا حضور نیافتن وی در جشن سالانه کره شمالی گمانه زنی ها را در رابطه به صحت و دور شدن وی از قدرت زیاد کرده است

حزب کارگر کره شمالی جشن سالانه اشرا بروز جمعه در نبود کیم جونگ اون رهبر کره شمالی و مهمترین حامی این حزب تجلیل کرد

 

امسال جشن سالانه کوریای شمالی بدون حضور رهبر رهبر آن برگزار شد.

کیم جونگ اون پس از این که سه سال قبل به قدرت رسید، از جشن ملی با رقتن به آرامگاه "کومسوسان" در پیونگ یانگ بزرگداشت می‌کرد، جایی که پدر بزرگش کیم ایل سونگ و پدرش کیم جونگ ایل دفن هستند.

امسال نام کیم جوان در فهرست مهمانان این مراسم که از طریق رسانه های دولتی این کشور نشر شده است، وجود ندارد. اما یک دسته گل به نام او در پیش روی مجسمه سلف اش کیم جونگ اون گذاشته شده است. بنا بر گزارش ها، هوانگ پیونگ سو، کسی که مرد شماره دوم کوریای شمالی خوانده می شود در مراسم شرکت کرده بود.

کیم که گمان می رود 30 یا 31 ساله باشد، آخرین بار در سوم ماه سپتمبر، زمانی که همراه همسرش به یک کنسرت رفته بود در ملاء عام دیده شد. در ماه جولای در هنگام راه رفتن رهبر کوریای شمالی دیده شد که او می ‌لنگد و پس از آن، حدس و گمان ها در مورد خرابی وضعیت صحی این رهبر جوان افزایش یافته است.

ماه گذشته رسانه های دولتی این کشور گزارش دادند که رهبر جوان "از ناراحتی رنج می برد". این پیام نادر در مورد رهبر دیکتاتور کوریای شمالی در ماه سپتمبر درست قبل از یک نشست پارلمانی در رسانه ها به نشر رسید، مجلسی که وی در آن حضور نیافت.

در حالی که غیبت ناگهانی رهبر کوریای شمالی به شایعه ها دامن زده است، لیم بیونگ چیول، سخنگوی وزارت وحدت کوریای جنوبی هفته گذشته در جریان سفر غافلگیر کننده هیاتی از کوریای شمالی به سئول، به خبرنگاران گفت که این هیات "احترامات" دیکتاتور جوان را به این کشور ارائه کرده است. وی افزود: «بنابراین به نظر می رسد که طبیعتاً این (پیام) به حکم کیم جونگ اون فرستاده شده باشد».

سه سال قبل زمانی که کیم جونگ ایل، دیکتاتور پیشین کوریای شمالی بر اثر حمله قلبی درگذشت، پسرش کیم جونگ اون به قدرت رسید. او شهرت خود در رسانه‌ های کوریای شمالی را حفظ کرده و ظاهراً تلاش کرده است با تهدید کوریای جنوبی و ایالات متحده امریکا قدرت خود را به نمایش بگذارد.

Subscribe to comments feed نظرات (0 نوشته شد):

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید comment

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

  • email ارسال به دوستان
  • print نسخه چاپی
  • Plain text نسخه ساده
برچسب
برچسبی برای این خبر وجود ندارد
ارزیابی این خبر
0